Skip to main content

Ledelse og administration

Institutleder:
Professor Boye Jensen
JB Winsløws Vej 21, 3., 5000 Odense C, 6550 3796
E-mail:  bljensen@health.sdu.dk  

Sekretariatsleder:
Christian Grud
JB Winsløws Vej 25, st.; 5000 Odense C, 65504884
E-mail: cgrud@health.sdu.dk 

Institutsekretær:
Kontorfuldmægtig Sussi Dalsgaard Thygesen
J.B. Winsløws Vej  25, st., 5000 Odense C, 6550 3033
E-mail: sdthygesen@health.sdu.dk

Økonomisekretariat:
Kontorfuldmægtig Trine Mikkelsen
J.B. Winsløws Vej 25, st., 5000 Odense C, 6550 9680
e-mail: trmikkelsen@health.sdu.dk

Kontorfuldmægtig  Anne-Mette Metzsch Hansen
J.B. Winsløws Vej 25, st., 5000 Odense C, 6550 2977
E-mail: amhansen@health.sdu.dk

Kontorfuldmægtig Mette Kjær Faurskov (barselsvikar)
J.B. Winsløws Vej 25, st., 5000 Odense C, 6550 9063
E-mail: mettefaurskov@health.sdu.dk

Undervisningssekretariat:
Kontorfuldmægtig Rigmor Jepsen
Campusvej 55, 5230 Odense M, 6550 2332
E-mail: rjepsen@health.sdu.dk

Kontorfuldmægtig Stine Sonne Carstensen
J.B. Winsløws Vej  21, st., 5000 Odense C, 6550 3760
E-mail: ccarstensen@health.sdu.dk

Værksted:
Ingeniørassistent Jan Schoubo V. Jensen
J.B. Winsløws Vej  21, st., 5000 Odense C, 6550 3879
E-mail: jschoubo@health.sdu.dk

Ingeniørassistent Flemming Jensen
J.B. Winsløws Vej  21, st., 5000 Odense C, 6550 3749
E-mail: fjensen@health.sdu.dk

El-tekniker Anders Hedevang
J.B. Winsløws Vej  21, st., 5000 Odense C
E-mail: hedevang@health.sdu.dk

Værkstedsmedarbejder Finn Christoffersen
J.B. Winsløws Vej  21, st., 5000 Odense C, 6550 4136
E-mail:fchristoffersen@health.sdu.dk


Sidst opdateret: 07.04.2022