Skip to main content

Uddannelsesudvalg for Velfærdsteknologi

Medlemmer i udvalget:

  • Lektor Palle Hermansen, Uddannelsesleder og formand
  • Professor Karen Søgaard 
  • Viceinstitutleder (Klinisk Institut) Hanne Lindegaard
  • Associate Professor Thomas Schmidt  
  • Professor Thiusius Rajeeth Savarimuthu 
  • Lektor Morten Hansen
  • Lektor Anders Stengaard Sørensen
  • Lektor Jane Stubbe
  • Uddannelseskoordinator Mette Jantzen

Studenterrepræsentanter for valgperioden den 1. februar 2021 - den 31. januar 2022: 

  • Oliver Andreas Krzesinski – valgt i perioden 1. februar 2021 - den 31. januar 2022
  • Malene Møhring Thomsen - valgt i perioden 1. februar 2021 - den 31. januar 2022
  • Kristian Egstrand Andersen – valgt i perioden 1. april 2021 - den 31. januar 2022

Sidst opdateret: 25.05.2021