Skip to main content

Ekspertgruppe for udarbejdelse af klimaplan

Navn

Titel

Enhed

Mail

Kirstine Wodschow

Post.doc., ph.d.

Statens Institut for Folkesundhed

ikwo@health.sdu.dk

Sara Egemose

Lektor

Institut for Biologi

saege@biology.sdu.dk

Amelia-Elena Rotaru

Lektor

Institut for Biologi

arotaru@biology.sdu.dk

Steffen Bähring

Adjunkt

Institut for Fysik, Kemi og Farmaci

sbahring@sdu.dk

Marco Chiarandini

Lektor

Institut for Matematik og Datalogi

marco@imada.sdu.dk

Bo Nørregaard Jørgensen

Professor

Mærsk Mc-Kinney Møller Instituttet

bnj@mmmi.sdu.dk

Henrik Wenzel

Professor

Institut for Grøn Teknologi

henrik.wenzel@igt.sdu.dk

Robert Brehm

Lektor

Institut for Mekanik og Elektronik

brehm@sdu.dk

Dylan Cawthorne

Lektor

SDU Dronecenter

dyca@mmmi.sdu.dk

Roana de Oliveira Hansen

Lektor

Mads Clausen Instituttet

roana@mci.sdu.dk

Vida Engmann

Lektor

Mads Clausen Instituttet

engmann@mci.sdu.dk

Kannan Govindan

Professor

Institut for Teknologi og Innovation

kgov@iti.sdu.dk

Devika Kannan

Adjunkt

Institut for Teknologi og Innovation

deka@iti.sdu.dk

Katharina Rubahn

Specialkonsulent

TEK Innovation

kru@tek.sdu.dk

Yingkui Yang

Lektor

Institut for Sociologi, Miljø- og Erhvervsøkonomi

yya@sam.sdu.dk

Erika Kuever

Adjunkt

Institut for Ledelse og Virksomhedsøkonomi

erku@sam.sdu.dk

Kerstin Fischer

Professor

Institut for Design og Kommunikation

kerstin@sdu.dk

Nina Nørgaard

Lektor

Institut for Sprog og Kommunikation

noergaard@sdu.dk

Bill Busch Andersen

Teamleder

Udbud og Indkøb, Økonomiservice

bban@sdu.dk

Jesper Lundorff Hoffmann

Udbudschef

Udbud og Indkøb, Økonomiservice

jeho@sdu.dk

Rikke Thingholm

AC-fuldmægtig

Teknisk Service

rikket@sdu.dk

Teis Lentz

Energikoordinator

Teknisk Service

tl@sdu.dk

Anton Holm Madsen

Projektleder

Teknisk Service

ahm@sdu.dk

Emilie Lemming Müller

Dataanalytiker

SDU Analytics

emul@sdu.dk

Anders Friis Olsen

Dataanalytiker

SDU Analytics

afol@sdu.dk

Marianne Due

Specialkonsulent

Green Lab / Institut for Biokemi og Molekylær Biologi

mdue@bmb.sdu.dk

Christel Louisa Burrett

Studerende

Den Grønne Studenterbevægelse

chbur18@student.sdu.dk

Ludger Albert Moser

Studerende

Den Grønne Studenterbevægelse

lumos19@student.sdu.dk

Kristine Benedikte Arbo De Besche

Studerende

Den Grønne Studenterbevægelse

krbes19@student.sdu.dk


Sidst opdateret: 29.09.2021