Skip to main content

Kontakt

Den Ortopædkirurgiske Forskningsenhed
Klinisk Institut
Odense Universitetshospital, Ortopædkirurgisk Afdeling
J.B. Winsløws Vej 4, 5000 Odense C

Forskningsleder
Overlæge, ph.d., klinisk lektor, . Martin Lindberg-Larsen
Tlf.: +45 2521 3900
E-mail: martin.lindberg-larsen@rsyd.dk

Forskningssekretær
Louise Dyhring Petersen

Tlf.: +45 5143 5711
E-mail: louise.dyhring.petersen@rsyd.dk

Ortopædkirurgisk Forskningslaboratorium
J.B. Winsløws Vej 15, st.,  5000 Odense C

Professor Ming Ding
Tlf.: +45 6541 3598
E-mail: ming.ding@rsyd.dk

Koordinerende laborant Kira Eyd Joensen

Tlf.: +45 6541 4557
E-mail: kira.eyd.joensen@rsyd.dk

Ganganalyselaboratoriet
J.B. Winsløws Vej 4, 5000 Odense C

Professor, Ph.d. Anders Holsgaard Larsen
Tlf.: +45 2650 3912
E-mail: ahlarsen@health.sdu.dk

Ulykkes Analyse Gruppen
J.B. Winsløws Vej 4, 5000 Odense C

Professor, overlæge Jens Lauritsen
Tlf.: +45 6541 2283
E-mail: uag@rsyd.dk

Adjungeret professor, overlæge, dr.med. Hagen Schmal
E-mail: hagen.schmal@uniklinik-freiburg.de

Adjungeret professor, MD, PhD, DSc Tamás Illés
E-mail: tamasilles58@yahoo.com

Adjungeret lektor, Julie Santy-Tomlinson
E-mail: juliesanty@tomlinson15.karoo.co.uk

Sidst opdateret: 27.04.2021