Ph.d.-projekter

Ph.d.-stipendiater ved ISK

Burcak Aktürk Ari
Projekt:
Effects of an intervention program on language and emergent literacy skills of preschoolers: Variability in benefits
Vejleder: Dennis Day
Kontakt: 6550 3585, e-mail: burcak@sdu.dk

Bjarne Christensen
Projekt:
Hvordan akademikere med generel viden bidrager til udvikling af organisatorisk læring og innovation
Vejleder: Tine Lynfort Jensen
Kontakt: 6550 3586, e-mail: bjarnec@sdu.dk

Julia Rytter Dakwar
Projekt: An examination of multimodal interaction and multimodal meaning potential in the case of shopping online and offline
Vejleder: Thomas Hestbæk Andersen
Kontakt: 6550 9264, e-mail: julia@sdu.dk

Marie-Theres Fester
Projekt:
Vejleder: Stephen Cowley
Kontakt: 6550 7213, e-mail: fester@sdu.dk

Heidi Hansen
Projekt: Constitution and co-construction of an employer brand
Vejleder: Astrid Jensen
Kontakt: 6550 9142, e-mail: heidi@sdu.dk 

Matthew Harvey
Projekt: Replacing representations in the language sciences
Vejleder: Stephen Cowley
Kontakt: 6550 9431, e-mail: harvey@sdu.dk

Gayanga Bandara Herath
Projekt: Improvisation in organizations
Vejleder: Davide Secchi
Kontakt: 6550 2618, e-mail: gayanga@sdu.dk

Ditte Lund Iversen
Projekt:
Vejleder: Sharon Millar
Kontakt: 6550 9662, dittel@sdu.dk

Danica Jovanovic
Projekt: Multimodality and visual communication. Visual imagery as a dialogue form in social media.
Vejleder: Theo van Leeuwen
Kontakt: 6550 7208, e-mail: danica@sdu.dk

Jesper Knudsen
Projekt: Specialegenren resemiotiseret - genresituationen mellem faglige fællesskaber og den universitetspædagogiske institution i årene 1977-2015
Vejleder: Jesper Tinggaard Svendsen
Kontakt: 6550 8926, e-mail: jk@sdu.dk

Henrik Koll
Projekt: Empowerment in organizational change processes – an investigation of the middle management role as agent of change in the interface between top-down and bottom-up approaches
Vejleder: Anders Klitmøller
Kontakt: 6550 1952, e-mail: hkoll@sdu.dk  

Malte Lebahn
Projekt: The Emergence of Medication Errors in Organizational Ecologies
Vejleder: Sune Vork Steffensen
Kontakt: 6550 3843, e-mail: lebahn@sdu.dk 

Katarina Le Müller
Projekt: Stereotype kategoriseringer og forklaringsmodeller i den dansk-tyske interkulturelle kommunikation
Vejleder: Erla Hallsteinsdottir
Kontakt: 6550 3261, e-mail: kmuller@sdu.dk

Nicolai Nybye
Projekt: Student entrepreneurship and innovation through teams in a non-business context
Vejleder: Flemming Smedegaard
Kontakt: 6550 2102, e-mail: nny@sdu.dk

Alfonso Pizarro Ramírez
Projekt:
Vejleder: Stephen Cowley
Kontakt: 6550 3982, e-mail: apizarro@sdu.dk

Tiyasha Sengupta
Projekt:
Visualizing Conflict: India-Pakistan Relationship from 1965 to 1971 through Graphic and Visual Narratives of West Bengal
Vejleder: Sharon Millar 
Kontakt:
6550 3614, e-mail: tiyasha@sdu.dk

Per Trads Ørskov
Projekt: Putting Functional Brain Training to the Test
Vejleder: Erin Beatty
Kontakt: 6550 4717, e-mail: oerskov@sdu.dk

 

 

Blanketter, skemaer m.m.

Læs mere

Ph.d.-afhandlinger

Samtlige indleverede afhandlinger siden 2001

Vi samler statistik ved hjælp af cookies for at forbedre brugeroplevelsen. Læs mere om cookies

Acceptér cookies