Samarbejdspartnere


Syddansk Universitet,
Institut for Psykologi

Susanne Schmidt Pedersen

Email: sspedersen@health.sdu.dk
Tlf: 6550 7992
Hjemmeside





Syddansk Universitet,
Mærsk Mc-Kinney Møller Instituttet

Uffe Kock Wiil

Email: ukwiil@mmmi.sdu.dk
Tlf: 6011 3565
Hjemmeside





Syddansk Universitet,
Center for Sundhedsøkonomisk Forskning (COHERE),
Institut for Sundhedstjenesteforskning

Jan Sørensen

Email: jas@sdu.dk
Tlf: 6550 3090
Hjemmeside

   

Saint Luke's Mid America Heart Institute

John Spertus

Email: spertusj@umkc.edu
Tlf: +1 816 932 8270
Hjemmeside





Liva Healthcare ApS

Kristoffer From

Email: kf@livalife.com
Hjemmeside






Saint Luke's Mid America Heart Institute

Kim G. Smolderen

Email: k.g.e.smolderen@gmail.com






CIMT,
Center of Innovative Medical Technology

Claus Duedal Pedersen

Email: Claus.Duedal.Pedersen@rsyd.dk
Hjemmeside




 

Syddansk Universitet,
OPEN - Open Patient data Explorative Network

Lars Søgaard

Email: lars.soegaard@rsyd.dk
Tlf: 4021 8457
Hjemmeside




 

Syddansk Universitet,
Enheden for Brugerperspektiver

Helle Johannessen

Email: hjohannessen@health.sdu.dk
Tlf: 6550 3647




 

Syddansk Universitet,
Forskningsenheden for Almen Praksis 

René dePont Christensen

Email: rechristensen@health.sdu.dk
Tlf: 6550 3692




   

Region Sjælland,
Helbredsprofilen.dk

Anne Dalhoff Pedersen

Email: adap@regionsjaelland.dk
Tlf: +45 5133 9127
Hjemmeside: www.helbredsprofilen.dk




   

København Universitetshospital,
Hjertemedicinsk Afdeling

Michael Vinther

Email: michael.vinther@regionh.dk
Hospital tlf: +45 4078 3289
Hjemmeside: www.rigshospitalet.dk




 

Odense Universitetshospital,
Hjertemedicinsk Afdeling

Jens Brock Johansen

Email: brock@dadlnet.dk
Tlf: +45 2681 8248
Hjemmeside: www.ouh.dk




 

Aalborg Universitets Hospital,
Hjertemedicinsk Afdeling

Sam Riahi

Email: sar@rn.dk
Tlf: +45 9766 1214
Hjemmeside: www.aalborguh.rn.dk




 

Aarhus Universitets Hospital,
Hjertemedicinsk Afdeling

Jens Cosedis Nielsen

Email: cosedis@dadlnet.dk
Tlf: +45 7845 2039
Hjemmeside: www.auh.dk




 

Sjællands Universitetshospital, Roskilde,
Hjertemedicinsk Afdeling

Thomas Maria Melchior

Email: tmme@regionsjaelland.dk
Tlf: +45 4732 6012
Hjemmeside




 

Gentofte Hospital,
Hjertemedicinsk Afdeling

Charlotte Ellen Larroudé

Email: charlotte.ellen.larroude.03@regionh.dk
Tlf: +45 2621 6104
Hjemmeside: www.gentoftehospital.dk