Skip to main content

Netværkets medlemmer

Anja Hvidtfeldt Stanek

Anja Hvidtfeldt Stanek

Lektor ved Institut for Psykologi, SDU
Medlem af forskningsgruppe CH:LD
Email: ahstanek@health.sdu.dk

Anita Nymark

Master of Health Science, Project Nurse, Infectious Diseases
Email: Anita.nymark@rsyd.dk

Annegrete Gohr Månsson

Annegrete Gohr Månsson

Ph.D. studerende ved Institut for Psykologi, SDU
Medlem af forskningsgruppe CH:LD
Email: amaansson@health.sdu.dk

Christina Holm Poulsen

Lektor, Udvikling og forskning CHPO
Email: chpo@ucsyd.dk

Crisstina Caroline Frostholm Munck

Lektor i professionshøjskolen UCC
Email: CRMU@ucc.dk

Dorthe Susanne Nielsen

Lektor, Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet, Klinisk Institut, SDU
Email: Dorthe.Nielsen@rsyd.dk

Helle Marie Christensen

Klinisk forsker og sygeplejespecialist, Lungemedicin SDU
Email: Helle.Marie.Christensen@rsyd.dk

Ida Schwartz

Socialpædagog, Anvendt Velfærdsforskning, UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
Email: idsc@ucl.dk

Julia Nørgaard

Ph.D. studerende, Danmarks institut for Pædagogik og Uddannelse (DPU), Pædagogisk Psykologi, Aarhus Universitet
Email: jn@edu.au.dk

Karen Stougaard

Videreuddannelse i Pædagogik og Læring, UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
Email: kast2@ucl.dk

Kathrine Rayce

Ph.D. studerende, Det Sundhedsvidenskabelige Fakultet, Klinisk Institut, SDU
Email: Kathrine.Rayce@rsyd.dk

Kurt Bendix Olsen

Ph.D. stipendiat, Anvendt Velfærdsforskning, UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
Email: Kube@ucl.dk

Lise Sjelberg

Ph.D. studerende, Institut for Idræt og Biomekanik, Center for forskning i Idræt,
Sundhed og Civilsamfund (CISC), Movement, Culture and Society
Email: lises@hjerteforeningen.dk

Lotte Huniche

Lektor, Institut for Psykologi
Lektor, BRIDGE, Brain Research - Inter-Disciplinary Guided Excellence
Email: LHuniche@health.sdu.dk

Mads Bank

Adjunkt ved Institut for Psykologi, SDU
Medlem af forskningsgruppe CH:LD og InCORE
Email: mbank@health.sdu.dk

Martin Hoffmann

Lektor Professionshøjskolen Absalon, Pædagoguddannelsen - Slagelse,
UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
Email: maho@pha.dk

Mette Elmose Andersen

Mette Elmose Andersen

Lektor ved Institut for Psykologi, SDU
Leder af forskningsgruppe CH:LD, medlem af forskningsgruppe ThRIVE

Signe Thorhauge

Videreuddannelse i Pædagogik og Læring, UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
Email: sith@ucl.dk

Sussanne Hangård Vendelbo

Sussanne Hangård Vendelbo

Videnskabelig assistent ved Institut for Psykologi, SDU
Medlem af forskningsgruppe CH:LD

Tilde Mardahl-Hansen

Anvendt Velfærdsforskning, UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole
Email: tima1@ucl.dk

 

Sidst opdateret: 22.03.2019