Menu

Ansatte i HR Udvikling

Afdelingsleder/kontorchef:

Jakob Ejersbo
Tlf. 65502923, ejersbo@sdu.dk 

Souschef/chefkonsulent

Carsten Salling
Tlf. 21321663, casal@sdu.dk
Ledelsesudvikling, Procesledelse, Strategiudvikling, Strategisk faglig ledelse, organisationskonsulentydelser

Økonomimedarbejder:

Nanna Dahlmann Brandt
Tlf. 65504603, ndbrandt@sdu.dk
Økonomi, Kompetencefonden og Kompetencepuljer


Koordinatorer:

Anette Bjerre Jensen
Tlf. 65504406/6177 6922, anetteb@sdu.dk
Projektledelse for forskere, Dansk Universitetspædagogisk Netværk (DUN)

Anne Grete Petersen
Tlf. 65507233, agpetersen@sdu.dk
SDU medarbejderkurser (primært Universitets- og E-læringspædagogik), Universitetspædagogikum

Camilla Færgemann
Tlf. 65504546, cb@sdu.dk
AEU-kurser, seminarer og konferencer, SDU's Lederintroduktionsprogram, SDU's Lederaspirantprogram, SDU's Ledernetværk, Lederregistrering, SDU's Mentorordning

Carolin Lemke Jensen
Tlf. 65502096, clj@sdu.dk
Introduktion for nyansatte, Velkomstmapper, FANe-nyhedsbreve og FANe-møder, Dansk sprogprogram for internationale medarbejdere i samarbejde med Lærdansk

Dorthe Magnussen
Tlf. 65504545, doma@sdu.dk  
SDU medarbejderkurser , Specialistsatsning for forskningssekretærer (OUH), Kompetencefonden, Personalegoder, Løb  og Sommercamp 

Lisbeth Nylandsted
Tlf. 65504367, lisan@sdu.dk
Engelskkurser, Teaching in English at SDU, Udviklingsforløb for ph.d.-studerende, Respondenter til APV, Studieadministrativ uddannelse på SDU, E-læringskurser for medarbejdere, Kurser ifm. databeskyttelse på SDU 

Sladja Zoric
Tlf. 65501310, slz@sdu.dk
AEU-kurser, seminarer og konferencer, 360 grader ledelsesfeedback 

Trine Langberg Grønfeldt
Tlf. 65501862, trig@sdu.dk
Dansk Universitetspædagogisk Tidsskrift(DUT), Dansk Universitetspædagogisk Netværk (DUN), AEU-kurser, CUU-kurser, Økonomiseminar, SDUnet, Projektledelse for forskere

Konsulenter:

Betina Rohr, Specialkonsulent
Tlf. 65502908/93507131, betr@sdu.dk  
Internationalisering og parallelsproglighed, Danskprogram for internationale medarbejdere i samarbejde med Lærdansk, Engelskcertificeringsprogrammet, "Teaching in English at SDU",  Procesledelse

Britta Lolk Vestergaard, Akademisk medarbejder
Tlf. 65503321, blv@sdu.dk

Birgitte Aagaard Zethsen, Organisationskonsulent
Tlf. 29125698, zethsen@sdu.dk

Dianna Astrup Simmelsgaard, HR-konsulent
Tlf. 60112284, dian@sdu.dk 
SDU's ledernetværk, rekruttering, teambuilding, personlighedstest,
projektledelse for forskere

Eva Sophia Myers, Projektleder
Tlf. 65501898/60111998, myers@sdu.dk

Liv Baisner, Gender Equality specialkonsulent
Tlf. 65502075, baisner@sdu.dk

Majbritt Ursula Johansen, Karriere coach/HR-konsulent
Tlf. 60112658, muj@sdu.dk  
Karriereudviklingsforløb, individuelle samtaler

Maria Dockweiler, Gender Equality specialkonsulent
Tlf. 93507417, dockweiler@sdu.dk

Martin Karstoft, Organisationskonsulent
Tlf. 60112790, Karstoft@sdu.dk  

 
Kontorelev:


Heidi Inger Nielsen

Tlf. 65502215, heni@sdu.dk
HR Udviklings mailbox, Velkomstmapper til nyansatte, Svømmekort


Studentermedhjælpere:

Aleksandar Jankovic, aleksandar@sdu.dk

Mads E. Svold, masvo@sdu.dk

Simone Cardenas Gottfredsen, scg@sdu.dk


 

Vi samler statistik ved hjælp af cookies for at forbedre brugeroplevelsen. Læs mere om cookies

Acceptér cookies