Menu

Undervisere

Tysk har følgende forskere og undervisere tilknyttet

Navn Træffetid Lokaltlf. E-mail
Alexandra Holsting Tirs. 9-10 eller efter aftale 4544 aho@sdu.dk
Kathrin Maurer Efter aftale 3335 kamau@sdu.dk
Adam Paulsen Efter aftale 4592 adpa@sdu.dk
Moritz Schramm Efter aftale 3167 mosch@sdu.dk
Therkel Stræde Efter aftale 2103 therkel@sdu.dk
Thomas W Friis Efter aftale 2268 twfriis@sdu.dk
Klaus Geyer Efter aftale 3215 klge@sdu.dk
Matthias Dreve Efter aftale 7618 matthias@sdu.dk
Kristian Bruun Rasmussen Efter aftale 9166 brunras@sdu.dk
Steen Kleemeyer Efter aftale
kleemeyer@sdu.dk
Simone Knudsen Efter aftale siknu12@student.sdu.dk
Ruben Baader Efter aftale rubaa10@student.sdu.dk
Ana Kühn Paz Efter aftale

 

Peter Thaler Efter aftale 4123 thaler@sdu.dk
Katalin Fenyvesi Efter aftale 7615 katalin@sdu.dk
Anne Leth Sørensen Efter aftale als@sdu.dk


Bemærk træffetiderne er gældende for undervisnings uger.

 

Vi samler statistik ved hjælp af cookies for at forbedre brugeroplevelsen.  Læs mere om cookies

Acceptér cookies