Menu

Ledelse og administration

Kontaktoplysninger

Mads Clausen Instituttet
Syddansk Universitet
Alsion 2
6400 Sønderborg
Tlf.: +45 6550 1190 
Horst-Günter Rubahn
Institutleder
Tlf.: +45 6011 3517
rubahn@mci.sdu.dk
Kirsten Lorenzen
Leder af administrationen
Tlf.: +45 6550 1691
kilo@mci.sdu.dk
Christina Skytte Møller
Uddannelseskoordinator
Tlf.: +45 6550 7109
skytte@mci.sdu.dk
     

Sektioner

SDU Mechatronics

Jerome Jouffroy Tlf.: +45 6550 1642
jerome@mci.sdu.dk           
Charlotte Bolding Andersen
Administrativ support
Tlf.: +45 6550 1630
cba@mci.sdu.dk

 

SDU Technology Entrepreneurship and Innovation

Silke Tegtmeier Tlf.: +45 6550 9201
tegtmeier@mci.sdu.dk
Betta Hansen
Administrativ support           
Tlf.: +45 6550 1281
betta@mci.sdu.dk

 
SDU Electrical Engineering

Horst-Günter Rubahn Tlf.: +45 6550 1190
rubahn@mci.sdu.dk
Jette Toft Iversen
Administrativ support
Tlf.: +45 550 1690
jti@mci.sdu.dk           

 
Centre

SDU NanoSYD

Horst-Günter Rubahn Tlf: +45 6550 1190
rubahn@mci.sdu.dk
Sabina Petersen
Administrativ support
Tlf: +45 6550 7178
sabinapetersen@mci.sdu.dk

 
SDU Nano Optics

Sergey I. Bozhevolnyi   Phone: +45 6550 7341
seib@mci.sdu.dk
Jeanette Holst
Adminstrativ support
  Phone: +45 6550 7468 
jhh@mci.sdu.dk

 
Center for Industriel Elektronik

Horst-Günter Rubahn   Tlf: +45 6550 1190
rubahn@mci.sdu.dk
Katarzyna Janus-Fiutowska
Administrativ support 
  Tlf.: +45 550 1624
katarzyna@mci.sdu.dk           

Vi samler statistik ved hjælp af cookies for at forbedre brugeroplevelsen.  Læs mere om cookies

Acceptér cookies