Menu

Forskeruddannelse

Navn

Institut

Leder

SDU kontaktperson

Biologi

Biologisk Institut

Professor Ronnie Glud
(rnglud@biology.sdu.dk)

       

SNAK - Sanseorganer, nervesystemer, adfærd og kommunikation

Biologisk Institut

Lektor Ole Næsbye Larsen
(onl@biology.sdu.dk)

       

Biokemi og molekylær biologi

Institut for Biokemi og Molekylær Biologi

Lektor Barbara Guerra 
(bag@bmb.sdu.dk)

       

Danish Diabetes Academy

Institut for Biokemi og Molekylær Biologi

 

Professor Henning Beck Nielsen
(henning.beck-nielsen@ouh.fyns-amt.dk)

Professor Susanne Mandrup
(s.mandrup@bmb.sdu.dk)

       

Pro2 - Protein Chemistry and Proteomics 

Institut for Biokemi og Molekylær Biologi

Professor mso Martin R. Larsen
(mrl@bmb.sdu.dk)

       

Fysik

Institut for Fysik, Kemi og Farmaci

Professor Martin S. Sloth
(sloth@cp3.dias.sdu.dk)

Kemi

Institut for Fysik, Kemi og Farmaci

Professor Jesper Wengel
(jwe@ifk.sdu.dk)

Pharmaceutical Sciences (PHARMSCI)

Institut for Fysik, Kemi og Farmaci

Lektor Judith Kuntsche
(kuntsche@sdu.dk)

 
       

Datalogi

Institut for Matematik og Datalogi

Professor Kim Skak Larsen (kslarsen@imada.sdu.dk)

 

       

Matematik

 

Institut for Matematik og Datalogi

Lektor Wojciech Szymanski(szymanski@imada.sdu.dk)

SMEC - Science and Mathematics Education and Communication

Institut for Matematik og Datalogi

Professor Claus Michelsen (cmich@imada.sdu.dk)

Statistik

Institut for Matematik og Datalogi

Lektor Hans Christian Petersen
(hcpetersen@sdu.dk)

 

Vi samler statistik ved hjælp af cookies for at forbedre brugeroplevelsen.  Læs mere om cookies

Acceptér cookies